Desítky let zde fungovalo vyhlášené knihkupectví, které po krátké renovaci unikátních prostor vystřídalo ambiciózní bistro se stejným cílem − stát se podobnou legendou jako Fišer.

Kuchařka od Dalího

A už po pár dnech provozu je nutno přiznat, že Bistro Kaprova & Bookshop (ano, v jedné místnosti tu také prodávají exkluzivní knihy, třeba signované výtisky fotografky Annie Leibovitz či surrealistickou kuchařku Salvadora Dalího) míří vysoko. Ať už zdařilou rekonstrukcí s výrazným interiérem a s částečně otevřeným stropem, pod kterou je podepsán architekt Jaromír Pizinger, tak svým komplexním pojetím, neboť se zde začíná již v půl osmé ráno s pestrou a bohatou snídaňovou nabídkou.

Tip:

Překvapí zajímavá prezentace dezertů do skleničky – zkuste tiramisu či poněkud netradiční sacher.

Krevety s koprem

Největším trumfem nového podniku je ovšem kreativní kuchyně zkušeného šéfkuchaře Tomáše Černého, který měl mnoho let na starosti nedalekou La Finestru. Ale pojďme si představit gastronomickou nabídku, v níž bodují hlavně masové pokrmy připravené z výtečného hovězího z ekofarmy v Orlických horách. Za pozornost stojí šťavnatý tatarák z hovězího krku dochucený pouze olejem, solí a pepřem, stejně jako morkové kosti pečené na mořské soli, které se čas od času objevují ve speciální nabídce. Z dalších předkrmů můžeme doporučit smažené krevety s koprovou majonézou, z hlavních pokrmů zaujme také vegetariánské risotto připravené poněkud netradičně se šťávou z červené řepy a sýrem Cottage.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.