Lucie se ptá

Po Praze a v dalších větších městech jich je hned několik a využívají či vy­užívaly je úspěšné start-upy a začínající firmy. Řeč je o sdílených prostorách k práci, o takzvaných coworkingových centrech. Jenže jak fungují v reálu? Je tu klid na práci, dostatek soukromí nebo dost inspirace pro vaši činnost? Názory se různí. Pro sdílení pracovního prostoru hovoří pár ekonomických faktorů, třeba současná cena nájmů a nemovitostí ve velkých městech. Pokud pořídíte pro firmu vlastní prostory, vstupní investice do rozjetí projektu dokáže nabobtnat. Na druhou stranu, je rozumné řešení ji odsouvat? Do výběru vhodných prostor vstupuje řada faktorů.

Jsme start-up o pár lidech a hledáme prostory pro práci. Nemůžeme si zatím dovolit vlastní kancelář, ale budou za námi chodit klienti. Je dobré usadit se v coofficu (coworkingovém centru)?

Jiří Devát odpovídá

Jste startupová firma a ty většinou nesídlí v kancelářích vyložených mahagonem. Spíše naopak. Soudě podle gigantů od HP po Amazon by člověk málem věřil, že firma, která nezačala svou dráhu v garáži, nemá nárok na úspěch. Můj kamarád kdysi umístil svůj softwarový start-up do vlastní manželské ložnice. Manželství přežilo a o 25 let později se jim do ložnice přistěhoval strategický investor se stovkami milionů korun v kapsách pyžama.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.