Jen kdyby Jan Hrušínský jezdil na divadelní zájezdy, kterých mimochodem ročně absolvuje kolem 90, mohl by se počítat mezi cestovatele. Za diváky míří spolu se svými hereckými kolegy po českých jevištích, na Slovensko, zavítá i do Vídně a aktuálně jedná o zájezdu divadla do Tel Avivu a Jeruzaléma. Tam by rád představil hru Shylock, která míří proti antisemitismu. K divadelním cestám je ovšem třeba přičíst ještě výpravy za dětmi do zahraničí a především do jižních Čech. S tímto regionem je rod Hrušínských úzce spjat už několik generací.

"Moje babička a dědeček měli divadelní společnost, se kterou jezdili po jižních Čechách. Navíc se v tomto regionu seznámili moji rodiče, a když v místě prvního rande postavili chatu, strávil jsem tam dětství," vzpomíná Hrušínský na prázdniny a víkendy v Plané nad Lužnicí. A do Jihočeského kraje se vrátil i jako dospělý, mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní si pořídil statek. "Tam nyní trávíme většinu volných chvil a idealizujeme si, že jednou i stáří. Je hezké o tom snít, ale nevím, zda k tomu opravdu dojde," naznačuje, že zatím divadlo jeho i manželku Miluši Hrušínskou plně zaměstnává. Příští rok už budou na Jezerce 15 let. "Stojíme na vlastních nohách a už mě docela bolí kvůli nerovným podmínkám v podnikání, které se rok od roku zhoršují."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.