Zakladatel firmy na výrobu topných systémů trávil v době expanze společnosti do zahraničí na cestách víc času než v tuzemsku. V současné době řeší spojení s filiálkami ve Velké Británii, Francii, Španělsku, Norsku a na Slovensku prostřednictvím telekonferencí a náročnějších výjezdů se už ujímají syn a dcera. "Zjistil jsem, že z delších cest se dávám dva až tři dny poté dohromady," tvrdí 62letý Cyril Svozil, který začal podnikat v roce 1990. V současné době bývá služebně v zahraničí "jen" čtyřikrát za měsíc.

Přesto dovolenou netráví v Česku, ale opět v cizině. Zamiloval si Francii. "Je to nádherná země, ve které neustále objevuji něco nového a krásného," říká. Na jihu Francie, asi 10 kilometrů od moře, si také pořídil domek. "Snažíme se tam být víc a víc." Vedle půvabů samotné země obdivuje i tamní gastronomii − jídlo, víno, kulturu stolování, preferenci kvalitních potravin i prostor a čas, který Francouzi věnují posezení u jídla. Na život je to podle Svozila velice příjemná lokalita, na byznys už tak moc ne. "Jsem vyznavačem jasných a striktně vymezených vztahů a to tam prostě nefunguje. Ale když je vám jedno, zda se dohodnete dnes, nebo zítra, tak jednání jsou příjemná," říká.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Majitel a šéf české firmy Fenix Group hodně cestuje.
  • Odolal horečce dengue v Uruguayi, v Číně přežil ochutnávku čajů, ale marně zápasí s ideologií Evropské unie.
  • Mladí úředníci v Bruselu prý sebe sami považují za šiřitele dobra.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.