O žádné dnešní kapele se asi nedá říct, že na ní někdo vyrostl. A jestli jo, tak ho docela lituju. Spisovatel Jaroslav Rudiš (@jaroslavrudis) umí ve zkratce vystihnout to podstatné.

 

 

Do sebe zahleděný svět si sobecky téměř vůbec nevšímá toho, že v Česku odchází premiér, a že se Češi v souvislosti s tím začínají znovu ptát, co je to vlastně korupce. Člověk se tím cítí až dotčený. Místo českých starostí se debatuje třeba o ochraně soukromí na internetu. Evropská komisařka Viviane Redingová (@VivianeRedingEU) celkem jasně naznačuje, kdo se může stát dalším terčem nějaké té evropské regulace. „Googlu se krátí čas, aby se začal vážně zabývat ochranou dat.“

 

 

V souvislosti s internetem jeden postřeh od člověka, který se tváří, že o něm opravdu něco ví. „Poměr zajímavých nápadů o internetu na konferencích o internetu je jedna ku jednomu milionu,“ tweetuje Jefvgenij Morozov (@evgenymorozov).

 

 

Jedna potěšující zpráva pro šéfy snad všech světových médií: „Digitální zpravodajství se konečně začíná vyplácet,“ píše britský Guardian (@mediaguardian). Prý se to fakt začíná měnit, lidé začínají jevit ochotu zaplatit si za to, co dosud bylo zadarmo. Neuvěřitelné.

 

 

Osobně nemám moc rád instantní rady ohledně toho, jak se zdokonalit, jak zachránit firmu, jak dosáhnout štěstí a podobně. Aaron Levie (@levie) ale mívá zajímavé postřehy. „Odpověď bývá často zjevnější, když se chováte jako člověk zvenčí nahlížející dovnitř, než člověk zevnitř hledící ven.“ Jo jo, už jsem párkrát viděl ty, jak marně hledí ven.

 

 

Pokud někdo neslyšel o knížce Padesát odstínů šedi, musel několik posledních let strávit v odlehlém ústraní. Z obchodního hlediska by byl hřích nechat téma ležet jen v knížce. Bude film! A už je režisérka! Sam Taylor-Johnsonová! „Padesát odstínů šedi najímá režisérku, může být o krok blíže k angažování herců,“ informuje Vanity Fair (@VanityFair). Vzhledem k tomu, že o knížce se psalo jako o pornu pro mamky, bude výběr protagonistů jistě zajímavý. Počkejte si...

Související