Testovací jízda na dvou obnovených tratích přetínajících přísně střeženou hranici se stala dalším symbolickým gestem v procesu usmiřování obou zemí.

Jednorázová zkušební jízda přišla po několika odkladech, které si vynutila severokorejská armáda s poukazem na údajně nedostatečné bezpečnostní zajištění trasy. Loni v květnu byla z těchto důvodů testovací jízda na poslední chvíli odvolána.

Zkušební jízda se uskutečnila na dvou trasách - na 27,3 kilometru dlouhém úseku na západním pobřeží mezi jihokorejským Munsanem a severokorejským pohraničním městem Kesong a na 25,5 kilometru dlouhé východní trati ze severokorejského letoviska Diamantová hora do jihokorejského Čečinu.

Dvě vlakové soupravy s pěti vagony svezly každá stovku jihokorejských a 50 severokorejských občanů, včetně celebrit a politiků. Z jižní strany vyrazil vlak za výbuchů pyrotechniky a při přiblížení k hranici zmizel z dohledu mnoha televizních kamer, které nesměly vstoupit do hraničního pásma.

V soupravě byl i jihokorejský strojvedoucí, který řídil jeden z posledních vlaků před přerušením trati v roce 1951.

Železniční koleje mezi Severní a Jižní Koreou poničila korejská válka v letech 1950 až 1953. Naposledy přejel hranici mezi oběma Korejemi vlak, který vezl uprchlíky a vojáky zraněné v korejské válce.

Jižní Korea rovněž doufá, že v budoucnu mezikorejská železnice naváže na ruskou transsibiřskou magistrálu a umožní spojení Korejského poloostrova s Evropou po pevné zemi.<< první < předchozí | další > poslední >>


Mapa železnice S. a J. Koreje. Foto v rohu: Projetí vlaku předcházela schůzka 10. a 11. května 2007, kdy došlo k podpisu vojenské dohody mezi jihokorejským plukovníkem Moon Sung-mookem a jeho severokorejským protějškem Pak Rim Su. Schůzka se odehrála v severokorejské vesnici Panmunjom

KOR_TRAIN_MAP_1.jpg
KOR_SEV_TRAIN_Graf_map.jpg
KOR_JIH_TRAIN_OTV_hranice.jpg
KOR_JIH_TRAIN_HRANIC_VOJ5.jpg
KOR_JIH_TRAIN_HRANICE.jpg
KOR_JIH_TRAIN_HRANICE_VLAK.jpg
KOR_JIH_TRAIN_PROJEL.jpg
KOR_JIH_TRAIN_HRANIC_VOJ.jpg
KOR_JIH_TRAIN_HRANIC_VOJ2.jpg
KOR_JIH_TRAIN_KRAJINA3.jpg
KOR_SEV_TRAIN_MOST.jpg
KOR_SEV_TRAIN_STROJVUD.jpg
KOR_JIH_TRAIN_KRAJINA2.jpg
KOR_JIH_TRAIN_DIPLOMATI.jpg
KOR_JIH_TRAIN_PRIJEZD.jpg
KOR_JIH_TRAIN_VITANI.jpg
KOR_sev_uvitani_2.jpg
KOR_SEV_TRAIN_zdravi.jpg
KOR_JIH_TRAIN_PROTEST.jpg
 
  Celkem nalezeno: 1.
 
 Zobrazuji: 1 - 1.