Jeho někdejší impérium se bortilo pod náporem dluhů a hotovost už nebylo kde brát. Spekulace na ovládnutí světa sirek Ivaru Kreugerovi nevyšla a tlak se stával neúnosným. Stejným tempem, jako se kdysi před švédským podnikatelem otevíraly brány vládních paláců a vrata trezorů, se nyní kolem něj rojily pomluvy, že je lhář a podvodník. Jeho tři obchodní pravidla "ticho, ticho a ještě jednou ticho" přestaly naráz fungovat a investorům stačit. A tak ve svém pařížském bytě sáhl po revolveru. Ve čtvrtek 12. března to bylo 88 let, co zápalkový král Ivar Kreuger spáchal sebevraždu a završil jeden z největších evropských podnikatelských příběhů spojených s velkou hospodářskou krizí třicátých let 20. století.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.