Výzkum v oblasti bezpečnosti a uspořádání hodnot umělé inteligence to nemá jednoduché. Většina laické veřejnosti má z budoucí umělé inteligence obavy. Ty však vycházejí ze zkreslených představ. Lidé si představují zlý systém Skynet a vraždící Terminátory. Ještě horší je názor mnoha mých kolegů, protože jde o názor expertů. Leckdo z nich tvrdí, že řešit bezpečnost umělé inteligence AI je nesmysl. Buď že je natolik v plenkách, že reálně nedokáže člověka ohrozit. A navíc stojí před tolika technickými problémy, že se je ani nikdy nepodaří vyřešit. Nebo že je v plenkách, a až se podaří všechny technické těžkosti odstranit, tak se nějak samy vyřeší i ty bezpečnostní potíže.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.