To ukazovátko je nefunkční, víte o tom? "Já sbírám nefunkční laserová ukazovátka!" Tato banální konverzace stála za první trans­akcí na AuctionWebu, který dnes známe pod jménem eBay. V září roku 1995, v době internetového pravěku, ji vedl podnikatel a programátor Pierre Omidyar coby prodávající a provozovatel platformy a elektro­inženýr Mark Fraser na straně kupujícího. Fraser dělal často prezentace, jeho šéf mu ale odmítal schválit sto­dolarovou investici do elektronického ukazovátka. Tak se rozhodl pořídit si jej za své. Díky tomu se dostal do dějin a zábavných kvízů. Ono zlomené laserové uka­zovátko a 14 dolarů 83 centů, za které je Fraser vydražil, odstartovalo éru internetových aukcí. A zprostředkovaně též transakcí, ze kterých díky internetu vypadl prostředník.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.