Které knihy máte na nočním stolku?

Pád od Simona Mawera a skoro dočtenou knihu Toma Robbinse Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé. Napjatě čekám, jak to dopadne. A pak ještě na stolku leží Geniální přítelkyně Eleny Ferrante. Brzy jedu na dovolenou, tak je asi vezmu s sebou.

Máte zvláště oblíbeného spisovatele, k jehož knížkám se čas od času vracíte?

Jediného asi nemám, ale mám ráda Murakamiho, Márqueze, Irvinga, Hosseiniho… Určitě jich je víc a většinou je to také ten, jehož knihy mám zrovna na nočním stolku. Knihy čtu na doporučení, mé okolí má rádo kvalitní literaturu.

Co jste četla, když jste byla malá holka?

V dětství Pána prstenů, toho jsem milovala, táta mi jej ukázal, když mi bylo asi deset let. Později na gymnáziu, kdy jsme si všichni připadali jako velcí intelektuálové, jsem dvakrát za sebou četla Kafkův Zámek. Hrozně jsem se v tom vyžívala a ráda se s tou knížkou v ruce předváděla.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.