Propojené palubní systémy moderních aut dnes zvládnou mnohé. Vezměte si takovou navigaci v Audi Q3, která dělá z chaotického hledání parkovacího místa v centrech měst o poznání jistější akci. Využívá k tomu inteligenci hejna: ostatní auta odesílají na server informaci, že zrovna vyjela nebo obsadila parkovací místo. Server data zpracuje a pošle je na displej navigace, abyste věděli, jestli zaparkujete.

Zní to možná jako sci-fi z čínského smart city, ale funguje to i v Plzni. Těsně před příjezdem k restauraci se na displeji navigace objeví zpráva, že je u cíle komplikovaná situace s parkováním, a zobrazí se mapa okolních ulic. Oranžově jsou označeny ty, kde by to ještě šlo. Červeně pak ty, kde je lepší s volným místem raději nepočítat. Skutečné situaci to přitom odpovídá až děsivě přesně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.