Které knihy teď máte na nočním stolku?

Je to nesourodý soubor knížek. Sahám po nich podle nálady, stupně únavy a momentální intelektuální kapacity. Je mezi nimi například 6. sborník přednášek Českého klubu skeptiků Věda kontra iracionalita, kde se věci uvádějí na racionálním základě. Mám také A Short History of Nearly Everything od Billa Brysona, což je hezké čtení líčící historii lidského poznání a příběhy lidí, kteří se na něm podíleli. Dalším titulem je například Tulákem ve větru Himálaje od Josefa Rakoncaje a Miloně Jasanského, což jsou příběhy a úvahy o překonávání sebe sama, nebo také detektivka Glyna Daniela Vraždy v Cambridgi, která sugestivně a se vtipem líčí prostředí na slovutné anglické univerzitě.

Máte nějakého oblíbeného spisovatele?

Ráda se vracím ke knížkám Karla Čapka a k románu Vojna a mír L. N. Tolstého, z "lehčí" literatury k detektivkám Agathy Christie.

Co jste četla, když jste byla malá holka?

Hltala jsem verneovky. Pak jsem ráda četla knihy Karla Maye o Vinnetouovi. A měla jsem ráda i cestopisy Richarda Halliburtona.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.