Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Burziáni, kteří se vydají hledat štěstí do zahraničí, musí počítat s mnohdy nevyzpytatelnými výkyvy kurzu koruny. Ty je třeba započítat do výnosů i ztrát jejich investic. Je to cena za větší a rozmanitější nabídku akcií, než jakou skýtají domácí kapitálové trhy.

Výsledky portfolia týdeníku Ekonom jsou proto vždy přepočítány podle aktuálních kurzů české měny vůči dolaru, euru a dánské koruně. Změna hodnoty české měny proti americkému dolaru se v celkových výsledcích odráží nejvýrazněji. Z jedenácti firem se devět obchoduje ve Spojených státech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.