V některých věcech má spousta Čechů jasno, i kdyby je probudili o půlnoci. Například vládne představa, že republika je "zašpérovaná" proti přílivu cizinců, kteří by tu chtěli žít. Nebo že neustále ubývá obyvatelstva, protože klesá porodnost. A že roste rozvodovost a naopak klesá počet svateb. Zkrátka a dobře, mechanickým papouškováním sociologických zjištění v posledních zhruba dvaceti letech se v Česku zabetonovaly obavy z budoucího vývoje a s tím spojené defenzivní uvažování.

Jenže znáte to, šedivá je teorie, ale zelený je strom života. Český statistický úřad zveřejnil nejnovější předběžná demografická data za rok 2018 a našinec by málem nepoznal, že se týkají České republiky. Vyznívají totiž pozitivně a docela opačně, než jsme zvyklí. Všechno, co má podle přirozeného lidského instinktu početně stoupat, skutečně stoupá. A naopak, co má klesat, opravdu klesá.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.