Hodně se mluví o tom, jaké profese zaniknou s nástupem umělé inteligence a co pak bude s lidmi, málokdo si ale všiml, že některá povolání vymizela už s příchodem informačních technologií. Jistě si na nějaké vzpomenete − ale já předhodím jedno, které asi hned tak někoho nenapadne: povolání grafologa.

Nejspíš si řeknete "šarlatánů žádná škoda", ale grafologové nebyli jen obskurní existence, které z dopisu vyčetly, co dotyčného čeká a nemine či jaké špatnosti skrývá. Bylo to i velmi seriózní povolání, které se uplatňovalo zejména v souvislosti s kriminalistikou, protože písmo je do značné míry podobně individualizované jako otisk prstu nebo kresba duhovky. Na rozdíl od daktyloskopie dokázala grafologie nejen identifikovat autora psaného textu, ale i odhadnout jeho psychologický profil.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.