Kolegové o něm tvrdí, že většinu věcí dělá pořádně a do hloubky. Příkladem je triatlon, kterému se věnuje přes 20 let. Takže když má Libor Dočkálek, výkonný ředitel Nordic Telecomu, vyprávět o svých cestách, nejraději vzpomíná na ty za sportem nebo na země, kde byl delší čas a měl možnost dobře poznat tamní lidi.

Platí to především o Skandinávii, kterou během více než ročního pobytu ve Stockholmu s manželkou opravdu procestoval. "Byli jsme pár dnů za polárním kruhem, kde jsem zažil minus 30 stupňů Celsia. Projeli jsme i celé Norsko, které je podle mě díky přírodním krásám nejhezčí. A ve Švédsku jsem si oblíbil ostrov Gotland," říká.

Má-li porovnávat obyvatele těchto dvou zemí, pak jednodušší je získat za přítele Švéda než Nora. "Norové jsou trochu chladnější, ale ani Švédové mezi sebe jen tak někoho nepustí, i když jsou přátelštější." Jednu vlastnost na Švédech vysloveně obdivuje. "Průměrnému Švédovi můžete dát kreditku i pin, aby vám vyzvedl peníze, a jeho ani nenapadne, že by to mohl zneužít."

Stejně tak Dočkálka zaujalo tykání, které jde tak daleko, že děti ve školách tykají svým učitelům. "Švédové potkají svého krále a říkají mu Gustave." Jediné, co neměl Dočkálek ve Švédsku vysloveně rád, byla zima. "Je tam hrozně málo světla. Třeba za celý listopad svítilo slunce jen 11 hodin."

Švédsko: Nejlépe prověřit ženu na Vasově běhu

jarvis_5c767cde498e5e3b1db69039.jpeg
Foto: Reuters

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.