Na klimatických konferencích se dá vidět ledacos, ale na té katovické s názvem COP24 byla atrakce, která oteplovací cirkus povýšila na nový level. Na tribunu vystoupila copatá holčička, která jako by vypadla ze sovětských filmů 50. let a s urputným výrazem vznesla jménem dětí světa ohnivou výzvu k boji proti oteplování klimatu. K pocitu mrazivého déjà vu chyběl už jen pionýrský šátek a velký portrét Lenina nad její hlavou… Kde se tam vzala?

Greta Thunbergová je švédská školačka, která si loni sedla před švédský parlament s velkou cedulí sdělující, že stávkuje za klima. Za normálních časů by si asi většina chodců řekla, proč nejdřív nedokončí základní vzdělání (a nepokračuje přírodovědným, kde by se o klimatu snad konečně něco dozvěděla), proč není ve škole − a nejspíš by ji tam nakonec odvedli.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.