Gabriela Drastichová má kolem sebe mnoho lidí s různým zrakovým postižením. Proto ji baví zkoušet technologie vyvíjené právě pro ně. "V poslední době mě zaujala mobilní aplikace na rozpoznávání bankovek CashReader  1 , která funguje pro 26 měn. To je skvělé," říká s obdivem šéfka Nadačního fondu Českého rozhlasu a projektu Návštěvy POTMĚ, který propojuje svět nevidomých a seniorů.

Technologie ji baví především v pracovním životě. Se svým týmem momentálně testuje OrCam MyEye  2 . "Je to taková malá kamerka velikosti flashky, která se magnetem připne na brýle, ovládá se gesty ruky a čte, rozpoznává obličeje, zboží v obchodě či peníze u pokladny," pokračuje Drastichová a ukazuje na malé zařízení s mini HD reproduktorem. "Naplňuje mě vymýšlet, jak by nové technologie mohly řešit palčivé problémy lidí."

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.