Co v půli devadesátých let vyvolávalo smích jako absurdní nadsázka, může se brzy stát realitou. Kreslený vtip tehdy zpodobnil někdejšího šéfa odborů Richarda Falbra, přezdívaného "táta pracujícího lidu", jak stojí u úřední přepážky a hlásí: "Jsem táta pracujícího lidu a přišel jsem si pro přídavky na děti."

Už příští rok však mohou na úřady dorazit tisíce žen a pronést obdobnou větu: "Jsme matky budoucího pracujícího lidu a jdeme si pro alimenty na děti." Z dílny ministerstva práce a sociálních věcí totiž v minulých dnech vzešel návrh zákona o zálohovaném výživném. Podle něj by potomkům neplatičů alimentů vyplácel dávky stát, který by pak vymáhal částky od dlužníků.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.