Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Když jedna pětina lidstva přestane nakupovat a začne šetřit, někde se výpadek poptávky musí projevit. Když jde o část lidstva, která za posledních třicet let zbohatla takřka z nuly zhruba na poloviční úroveň Česka, je třeba mít se na pozoru.

Řeč je o Číně, kde jedna firma po druhé hlásí snížení poptávky. Své ví Apple, jehož akcie na pokles prodejů na čínském trhu reagovaly sestupem o více než pět procent. V celkové tržní hodnotě se Apple propadl na páté místo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.