Česká republika se propadá v mezinárodních žebříčcích konkurenceschopnosti. Ve srovnání Světové banky Doing Business 2019 skončila na 35. místě, o pět příček níž než v předchozím roce. Založení firmy tu podle tohoto žebříčku trvá devět dní, stavební povolení ale vyžaduje 246 dní, což naši zemi řadí na 156. místo na světě. Stát neumí efektivně budovat a spravovat silniční síť a další infrastrukturu, české univerzity se v mezinárodních srovnáních pohybují převážně hluboko pod špičkovými západními institucemi.

Podnikatelé a inovátoři to prostě nemají v téhle zemi zrovna jednoduché. Přesto se tu najde řada lidí, kteří vlastní invencí, píli a iniciativou posouvají různé obory lidské činnosti dopředu nejen v domácím, ale mnohdy ve světovém měřítku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.