O letadlech na elektrický pohon se mluví dlouho, zdá se ale, že rok 2019 bude přelomový, protože prototypy chystá hned několik společností. Už nepůjde jen o větroně s pomocným elektromotorkem.

Například Johan Lundgren, šéf společnosti easyJet, oznámil, že začnou testovat devítisedadlový stroj pro krátké spoje, který by měl být o 50 procent tišší a o 10 procent levnější než srovnatelná klasická letadla.

"Dlouhá léta usilovného vývoje a pokusů během uplynulých dvou desetiletí teď vyústí v explozi elektrického létání," tvrdí Kevin Noertker, šéf a spoluzakladatel start-upu Ampaire. A technologická novinářka Sasha Lekachová tvrdí, že budoucnost dopravy patří elektrickým letadlům. "Přechod od spalovacích motorů k elektřině, který teď zažíváme u automobilů, čeká i letadla," dodává.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.