Když se člověk nudí, má si podle rad strýce Pepina z Hrabalových Postřižin pořídit medvídka mývala. V rubrice Auto bohužel nejsme s to fundovaně poradit, kde takové zvířátko koupit, a už vůbec, jak se o něj starat. Místo toho jsme za něj našli automobilovou alternativu: Toyotu GT86.

Japonci totiž mají v nabídce skutečný lék na podzimní, ale i jiné splíny. Auto pro ty, které opravdu baví řídit. Takoví zákazníci nevyžadují vozy schopné autonomní jízdy, místo toho chtějí točivý motor, manuální převodovku, pohon zadních kol a čitelný, hravý podvozek. Japonské kupé jim vše servíruje v překvapivě stylovém a relativně dostupném balení. Z asistentů nabízí jen tempomat, v nabídce nejsou ani parkovací senzory. Základní varianta se dá pořídit za necelých 820 tisíc korun. A zážitky, které svému novému majiteli přinese, budou "k nezaplacení".

Testovaná limitovaná edice BlackTouch se na první pohled dá poznat podle černého křidélka a černých kol a cenu posouvá k milionu. Jakmile člověk zapadne do nízko ukotvené sedačky, začne se pro částky z ceníku hledat ospravedlnění poměrně těžko. Palubní deska sice při nedávné modernizaci prokoukla, stále ale ani provedením, ani materiály milionovému autu neodpovídá.