Apple ztratil pětinu své hodnoty

Po představení nových modelů iPhonů ztratil jejich výrobce, společnost Apple, pětinu své hodnoty. Na burze odepsal 222 mi­liard dolarů. Kromě uvedení čerstvých telefonů se na poklesu akcií podepsalo také rozhodnutí firmy nadále nezveřejňovat počty prodaných telefonů.

Na 3,5 procenta

jarvis_5bfe6f0f498e6a73a06b703b.jpeg
Foto: Reuters

zhoršila organizace OECD odhad růstu světové ekonomiky na příští rok. V předchozí prognóze předpovídala, že globální růst v roce 2019 dosáhne 3,7 procenta, tedy stejně jako letos. Hospodářství podle OECD ohrožují obchodní spory a růst úrokových sazeb. Šéf organizace Ángel Gurría vyzval politiky, aby pomohli obnovit důvěru v mezinárodní obchodní systém.

Internetová ozvěna­

jarvis_5bfe6f0f498e6a73a06b703f.jpeg
Foto: archiv

S novými možnostmi 21. století, jako je práce z domova, se vynořily i nové otázky. Jednu z nich se snažil zodpovědět deník The Wall Street journal, který řešil, zda je v pořádku nosit při home officu třeba tepláky. Článek vzbudil na sítích pozdvižení. Jeden z uživatelů Twitteru glosoval: "Tepláky jsou příliš formální. Právě teď na sobě nemám nic kromě peřiny a dvoudenního smradu."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.