Ať už hnutí ANO postihne kvůli cestám Andre­je Babiše juniora na Krym jakýkoli úbytek voličů, šedesátku rodin má od pondělka jistou. Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za hnutí ANO) se dohodl s šedesáti klienty zkrachovalého H-Systemu na stotisícovém odškodnění za třináctileté trestní řízení.

Počin je to jistě odvážný a chvályhodný. Dotyční lidé vedli s ministerstvem soudní spory kvůli neúměrným průtahům v řízení. A úřad nečekal, až samospádem prohraje, což hrozilo, a pak by musel každému platit požadovaných dvě stě padesát tisíc korun. Místo toho se Kněžínek velkoryse plácl přes kapsu a autorita jím reprezentovaného státu musela v očích odškodněných rázem povyskočit do nebeských výšek. A erár se zbavil dalších komplikací, když se žalující v rámci dohody o narovnání zavázali k definitivnímu stažení všech žalob.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.