Nad Seatem Leon ST Cupra by mohl kdekdo mávnout rukou. Prostě jen další rychlé kombi. Jenže španělská značka, která má ve sloganu "auto emocion", chce ukázat, že zábava za volantem patří i do ryze praktického auta původně zamýšleného jen pro rodinu. Pomáhají jí k tomu některé speciální edice, třeba testovaná vybavená karbonovým paketem.

Seat totiž umí vytvořit v řidičích určitou touhu, a to tím, že speciální edici nabídne v Česku jen v několika málo kusech. To byl případ i testovaného auta, jehož už tak povedený design doplňují karbonové aerodynamické prvky nebo velké výfuky na zádi. Parádou pro znalce jsou pak spe­ciální 19palcová kola s rudými třmeny značkových brzd Brembo. To vše dává na srozuměnou, že o obyčejné kombi tu nejde.

Poslední pochyby rozptýlí interiér. Na dvě přední místa totiž Seat nasadil skoro závodní skořepinové sedačky s integrovanou opěrkou hlavy. Při prvním pohledu se zdá, že budou velmi nepohodlné, ale po pár desítkách ujetých kilometrů si tělo zvykne. Nejsou tak tvrdé, jak vypadají, a tak na nich bez větších problémů vyrazíte i na delší výlet.