Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Nedávné propady na akciových trzích bolí, ale mohou být příležitostí k nákupu. Stejně jako žádný strom neroste do nebe, netrvají poklesy cen akcií věčně. Nadto poslední výprodeje nevyvolala žádná ekonomická recese. Investoři dál po letech, kdy byli odkázáni na hledání výnosu v akciích, přesunují část peněz do dluhopisů. Lákají je vyšší úroky, zejména v USA. Tamní ekonomika roste velmi slušně.

Poslední poklesy na amerických burzách vedly k umazání velké části výnosů, které si díky nim letos investoři připsali. Některé akcie z USA jsou ale díky nižším cenám nyní lákavé.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.