Lexus zatím se svým středně velkým SUV NX díru na českém trhu neudělal. Za celý loňský rok jich prodal jen 107, kdežto německou konkurenci třeba v podobě Mercedesu GLC zákazníci objednávali v téměř desetinásobných počtech.

Od července letošního roku ale luxusní odnož Toyoty dostala do ruky od pražského magistrátu zajímavou zbraň: parkování v modrých zónách pro hybridní a elektrické vozy za stovku ročně. Stačí k tomu hybrid, který je schopen jízdy čistě na elektřinu a je vybaven spalovacím motorem o výkonu nejvýše 135 kilowattů.

Lexus NX přesně tyto parametry splňuje. Je hybridem, který kombinuje benzinový 2,5litrový čtyřválec o výkonu 114 kilowattů s jedním nebo dvěma elektromotory a po zmáčknutí tlačítka si to zvládne svištět padesátkou jen na elektřinu. V praxi nejvýše několik kilometrů, protože baterie má kapacitu pouhé dvě kilowatthodiny, ale to úředníci neberou v potaz.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.