Jsem z Ostravy, do Prahy jsem si přijel vydělat, svěřuje se mi během jízdy řidič Uberu. Důležitý teď není fakt, že celou cestu povídá o taxikářských vydřiduších, ale naúčtuje mi tak vysokou částku, jakou jsem ještě žádnému šíbrovi s licencí, melírem a zlatým řetězem nezaplatil (pršelo, což služby Uberu prodražuje). Důležitá je otázka, zda je toto opravdu ještě sdílená ekonomika.

Ostravský řidič totiž jen těžko dojíždí po práci ze Slezska do Prahy. Představa, že se rozhodl nenechávat stát auto ladem celou noc před domem v Ostravě a jezdí ho sdílet do metropole, je komická. Stejně jako je komická představa majitele desítek bytů, který se o své zrovna neobývané nemovitosti dělí se zahraničními turisty přes Airbnb.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.