Rodinné firmy jsou základem zdravé ekonomiky. Jsou odolnější v době krize, což je dáno jednak tím, že se financují přednostně z vlastního kapitálu, a nejsou tedy ve zlých dobách pod tlakem věřitelů, a jednak proto, že se rodinní příslušníci v horších časech dokážou semknout a firmu udrží i za cenu ztráty komfortu. Rodinné firmy jsou základem obslužnosti venkova, navazují na tradice a původní výrobky. Vytvářejí tím i obraz našich regionů. U rodinných podniků nehrozí vyvedení hmotného majetku nebo intelektuálního vlastnictví do zahraničí − naopak právě rodinné firmy jsou čím dál častěji podporovateli svého okolí. Jejich role tak zdaleka není jenom ekonomická, ale i sociální. Proto jsme se rozhodli vzít prapor do ruky a rodinné firmy zviditelňujeme, oceňujeme, podporujeme na legislativní úrovni, vytváříme z nich vzory a motivujeme k jejich zakládání.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.