Firma Biomac za 18 let fungování více než ztisícinásobila roční obrat. V roce 2000 ji založil Zdeněk Černý a od začátku se zaměřovala na výrobu technologií pro produkci dřevěných briket a pelet. Firma také sama dělá ekologická paliva z pilin, štěpky nebo hoblin.

Zájem o ekologická paliva se neustále zvyšuje. "Naším podnikatelským záměrem bylo vytvořit ekologickou alternativu uhlí. V posledních letech je to stále lepší i díky kotlíkovým dotacím, které pomáhají nahrazování neekologických krbů a kamen," říká Zdeněk Černý.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Firma Biomac funguje 18 let.
  • Od začátku se zaměřovala na výrobu technologií pro produkci dřevěných briket a pelet. Sama biopaliva vyrábí.
  • Do roku 2005 prodávala většinu produkce do zahraničí, dnes tvoří polovinu odbytu domácí trh.
  • Ve firmě pracuje devět příslušníků rodiny zakladatele Václava Černého.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.