Sedmatřicetiletý Josef Trnka byl už jako batole odložen do kojeneckého ústavu. Dětský domov v Chomutově, kde vyrůstal, pak opustil až jako dospělý. "Bylo pro mě těžké uplatnit se na pracovním trhu, vstoupit do běžného chodu života. Zároveň jsem se na přelomu tisíciletí dostal do finanční tísně," přiznává. Na řešení svých problémů byl Josef tehdy sám. Projekty, které by se zaměřovaly na problémy dětí opouštějících dětské domovy, teprve vznikaly.

Josef nakonec zakotvil v Praze, kde brigádně vypomáhal v Nadaci Terezy Maxové dětem. Právě na jeho příběhu pak vznikla před necelým rokem brožura projektu To dáš!, která radí, jak se vypořádat s nástrahami pracovního trhu nejenom mladým lidem, ale i matkám z azylových domů.

Odborné právní služby, které mohou právníci věnovat buď mladým lidem, anebo kampaním, jež mohou situaci změnit, jsou opravdu nesmírně přínosné.

"Dát někomu práci je jedna z nejvyšších forem charity. Vytvoříte člověka, dáte mu možnost samostatně fungovat, vydělat si peníze a stát pevně na svých nohou," popisuje ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem Terezie Sverdlinová hlavní důvod, proč projekt ve spolupráci s česko-slovenskou pobočkou Coca-Cola HBC a společností Accenture vznikl.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.