Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Finančním akciím se daří. V portfoliu týdeníku Ekonom to dokazuje společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta. Ten ale není jediný movitý investor, který bankovnímu odvětví fandí.

V Česku se do jeho čela dostali podnikatelé Petr Kellner a Jiří Šmejc. Tento týden oznámili, že se předběžně dohodli s Tomášem Spurným, generálním ředitelem tuzemské Monety Money Bank, na transakci za 20 miliard korun. Její dokončení podléhá vedle regulátorů také schválení akcio­nářů Monety. Akcie banky se od května 2016 obcho­dují na pražské burze, kam je uvedla americká společnost GE. Banka získala mnoho nových akcio­nářů, z nichž i ti největší vlastní pouze několika­procentní podíl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.