Upoutat na sebe pozornost ve světě přesyceném mediálními senzacemi není lehké, a tak to někteří zkoušejí přes kyborgy. To se dělá takhle: necháte si zašít pod kůži nějaký čip, který − já nevím − třeba otevírá dveře nebo rozsvěcuje žárovky, a prohlásíte o sobě, že jste kyborg. Ono to sice není moc originální, protože poprvé s tím technologičtí šoumeni přišli už někdy před dvaceti lety, ale kyborg mnoha lidem pořád ještě zní podobně jako Frankenstein, a tak se s tím do nějakého bulvárního plátku dostanete i dnes.

Skuteční kyborgové jsou o dost dál, DARPA například testuje ovládání flotily dronů pomocí čipu v mozku − a vojáci, jak známo, zveřejňují své výzkumy teprve tehdy, když jsou bezpečně zastaralé. Napůl člověk, napůl stroj typu Robocopa sice asi ještě neexistuje, ale na čem se v tajných laboratořích pracuje doopravdy, je možná lepší si ani nepředstavovat.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.