Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Když přijde na investování, mnozí podceňují své schopnosti a mají strach, že se spálí. Obchody s akciemi považují za příliš složité a burzu vidí jako pole plné nášlapných min. Většina lidí buď neinvestuje vůbec, nebo platí profesionály, kterým za péči o peníze platí.

Burzovní obchody nejsou bez rizik, ale existují ověřená pravidla, jejichž dodržování může ztráty omezit. Jedním z nich je rozložit investovanou sumu do více akcií, které zastupují firmy v odlišných oborech. Investování není dostihová sázka na vítěze, ale na několik různých jezdců a jejich koně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.