Člověk digitálního věku se sice má jako asi žádný z jeho předků, ale bez šavlozubých tygrů, moru, válek, šibenic a koncentráků je život trochu nuda, musí si tedy nebezpečí alespoň vymýšlet. A tak se bojí očkování, elektrosmogu, chemtrails… − a v neposlední řadě "šmírování" prostřednictvím technologií.

Ten strach často nabývá komických poloh: třeba když účetní z Dolní Lhoty na internetu vášnivě bojuje proti Velkému bratrovi, přestože Velký bratr by umřel nudou, kdyby se ho rozhodl špehovat. Nebo když pantáta požaduje sestřelování dronů, protože by mohly fotografovat jeho dceru u bazénu, zatímco ta své hanbaté fotky umisťuje na sociální sítě ve velkém a dobrovolně. Zábavný je i mladý buřič chrlící blogy o totalitě kamerových systémů, aniž by mu vadilo, že jeho mobil a počítač by o něm už dávno mohly prozradit vše − jen to nikoho nezajímá…

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.