Premiéru Andreji Babišovi se zalíbila zahraniční politika. Chlubí se, že to on zastavil myšlenku evropských kvót na přerozdělování migrantů. Což sice není pravda, ale doma to v době protimigračních nálad dobře zní. Sebevědomě poučuje evropské státníky o tom, jak by se měla migrace řešit mimo starý kontinent. Což jsou sice jen knížecí rady, které zazněly stokrát už dříve, ale opět − doma to dobře zní.

Andrej Babiš totiž v Evropě hovoří de facto k domácímu publiku. Ačkoliv ještě před pár lety nebyl proti přijetí tisíců Syřanů, nyní vycítil potenciál (anti)migračního tématu a nechce "ani jednoho uprchlíka". Jak dlouho Babišovu politiku "ne, ne, ne" evropští partneři budou snášet?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.