Nedostatek bytů, astronomický růst jejich cen, neustálé zpřísňování hypoték, komplikující šance získat půjčku. Situace s bydlením se v posledních několika letech především v Praze, Brně a dalších větších městech stala neúnosnou. A tak není divu, že je to nyní jedno z hlavních témat nadcházejících komunálních i senátních voleb. Programy stran se doslova předhánějí v tom, kdo slíbí větší výstavbu obecních bytů.

Prakticky všechny politické strany také skloňují nutnost upravit stavební předpisy, kvůli nimž patří stavební řízení v Česku mezi nejdelší na světě. V různých variantách proto jeho zrychlení slibuje drtivá většina z nich. Shoda panuje i na tom, kde by se mělo stavět: na bývalých průmyslových pozemcích, takzvaných brownfieldech. Většina stran souzní rovněž v tom, že by města a obce měly podporovat družstevní bydlení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.