550 milionů Kč

je celková částka, kterou žádá v rámci hromadné žaloby společnost Safe Diesel po koncernu Volkswagen jako odškodnění za kauzu Diesel­gate. Safe Diesel zastupuje téměř 2500 českých vlastníků aut, která měla software zkreslující údaje o emisích. Soud by se měl případem zabývat ještě v tomto roce.

Papírové dálniční známky skončí

jarvis_5b99007a498eeeee3eb0d1f7.jpeg
Foto: ČTK

Dálniční kupony v roce 2021 nahradí elektronické známky. Oznámil to ministr dopravy Dan Ťok. Od změny si slibuje úsporu za tisk a distribuci kuponů a také potlačení padělků dálničních známek.

Internetová ozvěna

jarvis_5b99007a498eeeee3eb0d1fb.jpeg
Foto: archiv firmy

Nové reklamní video firmy Nike spustilo bojkot jejího zboží. Hlavní roli v něm hraje hráč amerického fotbalu Colin Kaepernick, který jako první začal klekat při americké hymně na začátcích zápasů, aby upozornil na policejní násilí na Afroameričanech. Někteří jeho spoluobčané to však považovali za urážku státního symbolu a teď své tenisky Nike demonstrativně pálí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.