Z vesmíru prý je Česká republika vidět díky pohraničním horám − což nemohu potvrdit, zato ale vím, že je rozeznatelná z letadla. Zatímco povrch sousedů se vyznačuje pestrou mozaikou polí, remízků, lesíků a toků klikatících se uprostřed niv, na státní hranici místo toho nastoupí širé lány − třicet let poté, co se smí říkat, že je to z mnoha důvodů špatně.

Jedním z těch důvodů je, že taková krajina neudrží vodu. Jinde by se tedy vrátili k remízkům a spol., v Česku místo toho po povodních zřídí Komisi pro boj s povodněmi a po suchu Komisi pro boj se suchem. Což sice dobře zabezpečí úředníky, s vodou to ale nehne. Ostatně proč taky, když se její nevhodné chování dá svést na oxid uhličitý.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.