Prodeje nových aut vyletěly v srpnu v Česku i celé Evropě do rekordní výše. Důvodem ale nebylo, že lidé je začali ve velkém nakupovat. Většinu jich prodaly automobilky samy sobě nebo se jich zbavovaly se slevou.

Příčinou jsou nové emisní předpisy: od 1. září se nesmí prodávat nové vozy, jejichž emise nebyly stanoveny podle přísnější normy, která předepisuje i testování na silnicích. Takže téměř všechna dříve vyrobená, ale neprodaná auta by automobilky musely nechat sešrotovat. Výjimku mohou uplatnit jen na počet vozů odpovídající desetině loňské produkce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.