Dvakrát vyhrál Stanleyův pohár, má zlato z olympiády v Naganu a dva tituly mistra světa. Výčet jeho dalších trofejí a rekordů v zámořské NHL by sahal minimálně na konec druhého sloupce tohoto textu. Přesto nyní, na sklonku kariéry, stojí nejlepší český hokejista všech dob před nejzáludnější výzvou svého sportovního života.

Jaromír Jágr chce své Rytíře Kladno vrátit z první ligy na extraligovou scénu. V prvoligovém pralese se kdysi slavný kladenský hokej potácí už pátou sezonu.

Na první pohled se to může jevit jako nikterak komplikovaná záležitost. S hokejovým Bohem v sestavě to přece půjde samo! Kladno s Jágrem všechny soupeře přejede jako suchou stráň a bude.

Jenže to by byl příběh z pera hollywoodského scenáristy. A na ty se chodí do kina, na hokejové stadiony spíš výjimečně. Při detailnějším pohledu je více než zřejmé, že to vůbec snadné nebude. Naopak.

Kladno čeká jedna z nejvypjatějších sezon v historii. Právě proto, že do ní − už tuto sobotu proti Frýdku-Místku − vstoupí v čele se šestačtyřicetiletou legendou a majitelem klubu v jedné osobě. Očekávání jsou obrovská, ale realita očima kladenského fanouška zase až tak jásavá není.