Majitelé PC dobře znají ten nepříjemný pocit, kdy musí čekat dlouhé měsíce, než si mohou zahrát titul, který dávno vyšel na konzolích. U Grand Theft Auto to byl rok a půl. Nyní se do jejich kůže mohou vžít vlastníci PS4 a Xboxu One – s ročním zpožděním na jejich zařízení přichází jedna z vůbec nejlepších her na hrdiny, druhý díl Divinity: Original Sin.

Nejlepší hra na hrdiny historie je samozřejmě Kingdom Come: Deliverance od českého studia Warhorse, ale z globálního a objektivního pohledu je Divinity prototypem kvalitní hry žánru RPG. Má všechny potřebné ingredience – velký herní svět, příběh, který by obstál i v knižní podobě, možnost ovládat ne jednu, ale hned několik postav s odlišnými schopnostmi a minimálně sto hodin zábavy plné úkolů, příběhů a soubojů.

Soubojový systém staví na tradičním tahovém principu a to znamená, že záleží na taktice a chytrosti hráče, ne na rychlosti mačkání tlačítek na ovladači. Original Sin II má ale i něco společného s Kingdom Come – je možné hrát téměř bez bojů, stačí se soustředit na diplomatické řešení konfliktů a místo zabíjení pro peníze jen okrádat nevinné. Naopak lze podobně jako v Kingdom Come zabít téměř každou postavu, kterou hráči potkají, a snad každý herní úkol má nejméně dvě možná řešení, ideálně mnohem více.

Divinity: Original Sin II

Kromě základní filozofie volnosti rozhodování a volby herního stylu je Original Sin samozřejmě naprosto odlišná hra. Jde o klasickou fantasy s různými rasami včetně elfů, trpaslíků a humanoidních ještěrů a samozřejmě nechybí magie. Chcete někoho upálit nebo proměnit ve slepici? Hurá do toho.