Autobusové nádraží na pražské Palmovce se promění k nepoznání. Na jeho místě dostane již brzy společnost Landia Management možnost postavit stovky bytů a desítky obchodních ploch. Dozorčí rada Dopravního podniku hlavního města Prahy schválila ve středu 29. srpna znění budoucí smlouvy se společností Akvo Praha, které tak po letech umožní tamní parcely zastavět. Roli developera bude hrát již zmíněná společnost Landia Management, za kterou stojí podnikatelé Kamil Hošťák, Eduard Míka a Václav Nežerka. Společnost je podepsaná pod řadou rezidenčních projektů či nedávno postavenou rozhlednou Doubravka v Praze 14.

Na pozemky je od roku 2005 vydáno územní rozhodnutí. Podle něj může investor na místě postavit více než 300 bytů a dále zhruba šest tisíc metrů čtverečních komerčních prostor. Díky tomu na nevyužívaném nádraží do budoucna může vzniknout supermarket, tři desítky prostor pro obchody, kavárny a restaurace. "Tato lokalita se stala v podstatě dalším pražským brownfieldem a ten se teď po dlouhých letech konečně začne rozvíjet," popisuje pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Dopravní podnik schválil prodej pozemků původně již v roce 2009 – ovšem za nevýhodných podmínek. Podle magistrátu se je v rámci nového jednání podařilo napravit. Investor za pozemek zaplatí celkem 111 milionů korun, navíc na své náklady vybuduje dopravní infrastrukturu pro pražského dopravce.