Do penze budou nakonec ruské ženy odcházet v 60 letech, což je o tři roky dříve, než předpokládala chystaná penzijní reforma. Úlevy budou mít také matky s více dětmi, horníci nebo hutníci, slíbil ve středu prezident Vladimir Putin ve zvláštním televizním projevu.

Na podstatě reformy, která v případě mužů zvedá hranici pro odchod do důchodu z dnešních 60 na 65 let, se ale nic nezmění. Počet lidí v důchodovém věku v zemi se 143 miliony obyvatel neustále stoupá a blíží se hranici 21 milionů.

"Dlouho jsem byl velmi nedůvěřivý ke všem návrhům na změnu penzijního systému. Ovšem demografické tendence ukazují, že to již nemůžeme odkládat. Ale naše řešení musí být spravedlivé a beroucí v potaz zájmy lidí," prohlásil prezident. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části se dozvíte další podrobnosti o demografickém vývoji v Rusku a jak Putinův projev vysvětlují kritici.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.