Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Burziáni a auta patří k sobě. Výdělky na trhu je třeba světu náležitě ukázat. K tomu se nejlépe hodí červený sporťák. I z oslavného nákupu lze ale udělat investici. Je třeba pořídit zachovalé starší Ferrari a na několik let jej zavřít do garáže. Levnější a snazší je ovšem nakoupit přímo akcie italského výrobce těchto vozů.

V Kalifornském městečku Monterey proběhla předposlední prázdninovou sobotu aukce sběratelských automobilů. Trhákem akce bylo dvoumístné Ferrari 250 GTO z roku 1962, který si nového majitele našel za 48,4 milionu dolarů. Jeho prodejcem byl jeden z historicky prvních zaměstnanců společnosti Microsoft Greg Whitten, který část svých úspor investoval do vzácných vozů. Ferrari 250 GTO vlastnil od roku 2000. Whitten přesnou cenu, kterou za své kupé tehdy zaplatil, neuvedl. Podle znalců ovšem bývaly před osmnácti lety podobné modely k mání za zhruba 10 milionů dolarů.