Jan Ptáček z Pirkštejna se jako český šlechtic příliš neproslavil, snad podepsal listinu proti upálení mistra Jana Husa, ale ani to se neví jistě. Jeho virtuální podoba ve hře Kingdom Come Deliverance je ale mnohde populárnější než hlavní hrdina Jindřich. A i díky odezvě hráčů se pan Ptáček stal středobodem druhého rozšíření nejúspěšnější české videohry. K tomu vývojáři z Warhorse Studios (spolumajitelem studia je majitel vydavatelství Economia Zdeněk Bakala) chystají také bezplatný přídavek v podobě turnajových klání.

V rozšíření s názvem Milostná dobrodružství pana Ptáčka se Jan z Pirkštejna promění v zamilovaného kluka, který potřebuje pomoct. Jindřicha tak čeká spousta práce, aby svému příteli pomohl do lože se ctnou dcerou ratajského řezníka. Autoři hry slibují skutečný přídavek, tedy více všeho, co se hráčům líbilo v základní hře. Vedle soubojů to znamená hlavně silnou a podle všeho zábavnou příběhovou linku s velkou volností.

Jindřich jako oddaný přítel bude muset doručit vzkaz i s cenným darem, zajistit nápoj lásky a nakonec svému druhovi pomoci i s nočním šeptáním veršů po vzoru Cyrana z Bergeracu. Jak ale přesně zprávu doručí, jak získá vzácný náhrdelník a jak zabrání řezníkovi v tom, aby pánu z Pirkštejna nezpřelámal nohy, bude čistě na hráči.

První pohled na nové rozšíření hry Kingdom Come Deliverance
Prvni_pohled_na_nove_rozsireni_hry_Kingdom_Come_Deliverance.png