Civic si s ničím nespletete. Je to auto originální každým coulem. Už od pohledu působí hodně futuristicky a sportovně, i kdyby mělo zrovna pod kapotou základní litrový motor. Honda si u Civicu, který je jejím klíčovým evropským modelem, totiž dlouhodobě zakládá na odvážné vizáži. Pro osmou generaci se vžilo označení UFO, tato aktuální desátá také působí trochu jako z jiného světa.

Prodává se jako čtyřdveřový sedan nebo pětidveřový liftback, tedy s výklopnou zádí, stejně jako například u Škody Octavie nebo Hyundai i30 Fastback.

Z mnoha indicií je jasné, že Civic není mainstream. Už v základu má extrémně bohatý seznam bezpečnostních prvků. Díky nim se Civic umí udržet v jízdních pruzích a informuje před překážkou v cestě, umí před ní i zastavit. A korekcemi řízení zabrání i sjetí auta z krajnice, kdyby například řidič usnul. Také má adaptivní tempomat a čte dopravní značky, a tak umí i snížit rychlost, když radary "přečtou" značku s rychlostním omezením. Za tohle všechno se u konkurence připlácí.