Bradavice jsou nepříjemná záležitost a odstraňují se různě − mimo jiné i zaříkáváním. Nevěříte? Mám s tím spojenou takovou příhodu: kdysi je dostaly moje děti, a když na ně měla být tato tmářská metoda uplatněna, začal jsem se nadechovat k vědecké kritice. Než jsem ale stačil něco říct, bylo mi preventivně doporučeno, abych mlčel, protože zaříkávání funguje jen na toho, kdo věří. Ukázalo se, že to tak doopravdy je. Dokonce prý stačí vlastním bradavicím od srdce vynadat, nebo aspoň začít tykat, a ony v panice prchnou.

Bradavice nejsou neuróza nebo hysterie, mají naprosto hmotnou příčinu, jíž jsou papilomaviry. Takže zaříkávání má nepopiratelný efekt − nejspíš na imunitní reakci, což by se jistě hodilo i u řady jiných nemocí. V poslední době i věda začíná připouštět, že placebo efekt léčí. Důležitá je právě ta víra, která je ovšem přemýšlivějším lidem této doby většinou odepřena. Možná i odtud pochází biblické "blahoslavení chudí duchem, neboť jejich jest království nebeské".

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.