Několik zaměstnanců Volkswagenu, kteří jsou státním zastupitelstvím obviněni, že se podíleli na vývoji softwaru umožňujícího manipulovat s obsahem emisí naftových motorů, dostalo koncem minulého týdne okamžitou výpověď. Mnohým byl zakázán přístup na pracoviště, ale stále pobírají plat. Další vyhazovy jsou podle listu Bild am Sonntag na spadnutí a mají se týkat i manažerů VW v roli korunních svědků.

49

Tolika zaměstnancům Volkswagenu sdělilo státní zastupitelství v dolnosaském Braunschweigu
obvinění z podvodu.

Centrála Volkswagenu se podle serveru Spiegel Online ke zprávě o okamžitém propouštění odmítla vyjádřit.

List Handelsblatt s odvoláním na koncernové zdroje sdělil, že Volkswagen chystá "rázné personální kroky" na základě spisů, které mu 19. července poskytlo státní zastupitelství v dolnosaském Braunschweigu.

Týkají se jeho 49 obviněných zaměstnanců.

Vedení koncernu nyní obsah spisů vyhodnocuje. "Ve spolupráci s odbory zkoumáme, zda nebudeme nuceni vyvodit vůči obviněným zaměstnancům odpovídající pracovněprávní důsledky," cituje Handelsblatt svůj důvěrný zdroj.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.